Cfg-uri si altele pentru CS
 
AcasaAcasa   Setari cs cat mai bune cs Empty  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Setari cs cat mai bune cs

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Admin

Fondator


Rank: Fondator
Mesaje : 211
Data de inscriere : 19/01/2014
 Setari cs cat mai bune cs Empty
MesajSubiect: Setari cs cat mai bune cs  Setari cs cat mai bune cs Icon_minitimeMier 29 Ian - 10:34

Ca sa joci cs si sa ai cat de cat conditii bune ai nevoie de:
- in primu rand de 100fps (ar fi ideal) pentru asta faci asa:
-valabil pentru majoritatea ... obligatoriu sa scoti vertical sync , in principiu la orice joc ai fps-uri in nr egal cu nr de hz pe care ii suporta monitorul pe rezolutia respectiva.
Cum deja vremea crt-urilor e de mult apusa , lcd-urile de zi cu zi suporta @75hz ... deci max 75fps-uri , pentru acest fapt noi scoatem vsync.
Cei care inca au crt-uri sau lcd-uri foarte performante si au 100hz in rezolutia respectiva nu e absolut necesar sa puna vsync off.
-pentru cei cu placi video mai slabutze ... umblati in driverul placii video (eu spun si o sa pun poze de la nvidia pentru ca asta am) si modificati urmatoarele:
-Texture filtering Quality -> HIGH PERFORMANCE
-Anisotropic filtering -> OFF
-Antialiasing Mode -> OFF
-Vertical Sync -> Force off (am precizat si aici ... sa fie)
-pentru ca nu jucati cs la modul profesionist puteti juca pe 16 biti (daca nu o faceti deja) pentru ca aveti mai multe fps-uri.
-cu cat rezolutia e mai mica cu atat aveti mai multe fps-uri.
-cam atat ... pentru ati daca are cineva sa va puna poze de la driver ... daca nu gasiti pe acolo ceva aproximativ similar cu performance bla bla.

- in al 2-lea rand aveti nevoie de un ping cat mai mic , pentru aceasta nu sunt zeci de mii de comenzi ... dar faza e urmatoarea , daca puneti
ratele si updaterate foarte mici chiar daca o sa aveti un ping mai mic cu 10-20 si fara ms-uri etc nu inseamna ca o sa jucati mai bine daca gloantele se duc dupa vrabioare.
Trebuie sa bibiliti aceste setari in asa fel incat sa fiti voi multumiti.
Eu am urmatoarele:
-cl_updaterate 101 (va sugerez sa folositi minim 35)
-cl_cmdrate 101 (la fel)
-rate 25000
-cl_weather 0 (pentru cei care nu au deja ... si aveti lag pe aztec sau pe harti similare , va ajuta)
-faza este foarte clara -> DACA NU AVETI UN NET SUFICIENT DE BUN NU AVETI CUM SA FACETI MIRACOLE
Asa ca fiecare trebuie sa va jucati cu aceste setari ... mai scadeti 5 mai una alta pana ajungeti la un compromis intre lag loss ms-uri si gameplay sa trageti cat mai bine.

Sper sa va fie de folos acest Tutorial
Sus In jos
http://jb.lunetistii.ro.com
Topic: Re:

Setari cs cat mai bune cs

Indisponibil

Mesajul tau aici!
Robotelul cu reclame





Rang: Robotelul forumului

Data de inregistrare: 01/01/2012
Sus In jos

Subiecte similare

-
t [Tutorial] Setari culori
Pagina 1 din 1
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cfg-uri si altele pentru CS :: Prima categorie :: Tutoriale Client/Server-